Anuitetas ar linijinis mokėjimas – kas geriau?

Kai žmonės nusprendžia, kad jiems reikėtų pasiimti paskolą, dažnai reikia susidurti su daug naujos informacijos ir suprasti įvairius terminus. Jeigu kažko nesuprasime, mums bus sudėtinga pasirinkti tinkamiausias paskolos grąžinimo sąlygas ir dėl jų derėtis. Ko gero, vienas dažniausių žmonėms iškylančių klausimų yra kuo skiriasi linijinis mokėjimas ir anuitetas. Taigi, būtent šiuo terminus ir išsiaiškinsime.

Galima labai grubiai teigti, kad pasiėmus paskolą grąžinti ją galima dviem mokėjimo būdais – linijiniu arba anuiteto. Linijinis mokėjimas yra toks, kai žmogus kas mėnesį moka tam tikrą sumą ir palūkanas, kurios yra apskaičiuojamas kas kartą nuo likusios sumokėti paskolos dalies. Pasirinkus linijinį būdą, didžiausi mokėjimai būna pradžioje, o vėliau jie palaipsniui mažėja. Anuitetas yra tuomet, kai visos įmokos yra pastovios. Anuitetą dažnai renkasi žmonės, kurie ima itin didelę paskolą.

Kartais gali kilti klausimas, kuris būdas yra finansiškai naudingesnis. Geriausia yra pasinaudoti internetinėse svetainėse esančiomis skaičiuoklėmis ir taip pamatyti bent preliminarius skaičius. Visgi, dalinai anuitetas gali ilgainiui tapti geresniu pasirinkimu vien dėl to, kad pasaulyje nuolat vyksta infliacija. Tuo tarpu, pasirinkus linijinį paskolos grąžinimo būdą, didžiausia įmoka mokama pačius pirmus mėnesius, tad ilgainiui pati skola bankui labai sparčiai mažėja. Anuitetas ar linijinis mokėjimas vienareikšmiškai atsakyti sunku – reikėtų remtis savo unikalia situacija ir atidžiai įvertinti savo finansinį stabilumą.

Mūsų partneris: https://www.vilniauskreditounija.lt/

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *